1 Aralık 2015 Salı

Into My Arms

If we had a song, what would it be? diye düşünüyorum dün gece, aniden öylesine. Sonra kararımı verdim, Nick Cave & The Bad Seeds- Into My Arms. Çünkü bence dünyanın en romantik şarkısı. Nick'in, Blixa'nın, Rowland'ın ve Mick'in bir sürü şarkısını dinledim. Hepsini anlandırmaya çalıştım ve bir süre sonra bıraktım. Anlamlandırmaya çalışmak, öldürmekti. Rowland'ın Dead Radio'su, Mick'in I Don't Want You On My Mind'ı, Einstürzende'nin Blume'u (dört dilde var, ama siz çok çok İngilizce ve Fransızca versiyonlarını dinleyin, Almanca'sı ve Japonca'sı ruhuna ters olmuş şarkının biraz), onlarda güzel.

So, sorayım sizlere. Bir şarkı ile aşkı tanımlayacak olsanız, acı sonu olan (bkz: Where The Wild Roses Grow, Henry Lee) veya çok mutlu olan (dinlemedim bilmiyorum ehe), size sevdiceğinizi hatırlatan, muhtemelen onunla paylaştığınız, bu ne olurdu?

Herkes cevaplasın istiyorum. Bir şarkı. Buraya yazın, mesaj yollayın, mail atın ama bana şarkınızın ne olduğunu bildirin. Hatta ne yapalım biliyor musunuz? Playlist.

Hemen yapıştırılan EDIT: Arkadaşlar bir tane seçmek zor olacaksa en azından listenizin yükseklerinde olanları kararlaştırın onları yollayın, onları da dinleriz. :)
Edit 2: Olamayan aşk hayatımın şarkısı ise Bad Seeds- Carry Me

6 yorum:

 1. "ama evlisiiin, benim değilsiiiin" eheh şaka şaka :)

  ama çok zor soruymuş bu tıkandım kaldım :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahah, ay hep şaka kalsın umuyorum bunlar :)
   yazdıktan sonra bende tıkandım :( daha bir sürü şarkı geldi aklıma, çok aceleyle paylaşmışım dedim..

   Sil
 2. Frank Sinatra... Caz severim! :)

  Foto da süper. :)

  Neyse, ben de beklerim Kafa'ya. Sevgiler... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Frank sevilmez mi :)
   Teşekkürler ve Sevgiler :)

   Sil
 3. Ne muhteşem bir konu bu, okuduğumdan beri kafamda yılların listesini çıkarıyorum, hatırlayıp açıp dinlediğim şarkılar var, sırf bu yazın sebebiyle. İnanılmaz ama, bizimkiler hep mutlu şarkılar, en mutlu, en huzurlu şarkılar belki de. Sana 7 yılda edindiğimiz her şarkıyı yazmak istedim, sonra belki bir yazı olarak hazırlarım bunu. Ama şimdilik Air-Playground Love, Travis - Love will come through, monsters and man - little talks ilk söyleyebileceklerim. Düşündükçe mutlu oldum, inanılmaz keşiflerle (hem müzikal, hem içsel keşiflerle) dolu bir aşk diliyorum sana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutluluğunuz sürsün hep, hep mutlu şarkıcıklar dinleyin :) Yazı olarak çok güzel olur, bir playlist yaparım yazılanları spotify'da dinlerim :) Şarkıları hemen dinleyeceğim.
   Ve dilekler için çok teşekkür ederim^^

   Sil