30 Kasım 2015 Pazartesi

Mevsim Sonu?

Sonbahar bitti! Göz açıp kapayıncaya dek bitti. Üzülmedim diyemem, gap year'ımın sonbaharı hiç sonbahar gibi değildi, yaşayamadım sayılır. Pek yağmur yağmadı, havalar yeterince soğumadı, çok fazla gün batımı izleyemedim.

Şimdi önüme açtım, sonbahar listemi okuyorum. Neleri yaptım, neleri yapmadım gibisinden gelin inceleyelim. Bir sürü playlist demişim, tik! Oldu bu. Cavesloverman, Nord, Autumn 2015 vs derken birkaç tane oluşturdum, hatta Half Past Two adında gece yarısından sonra dinleyeyim diye bir yenisine daha başladım.

En az yirmi, otuz kitap demişim, ufak atsaymışım civcivler yeseymiş. Evet evde okumadan biriktirdiğim bir kenara koyduğum kitaplar rahat bu sayıyı geçer ama bende ki okuma hevesi sönmüş, imkansız bir hedefmiş bu. Öte yandan Cormac'ın Yol'unu dün yeniden açtım, okuyorum yavaş yavaş, çok güzel anlatımlarla dolu, okuyunca yazısını mutlaka yazacağım.

İzlenecek Filmler listemi büyütecekmişim. Evet, yani bir nevi. Bir yere yazmadım ama aklımın hep bir köşesine gördüklerimi ekledim. Listeden de film izledim. Loin des Hommes! Çok çok çok çok güzeldi. İzleyeceğim bir film daha var bu sıralar, sonra ikisinin eleştirisi burada olacak, umuyorum.

Belki bir işe girerim diye düşünmüşüm. Olmadı, zira anxiety diye kocaman bir duvar var önümde. Olsun, ne diyelim.

Bir sürü sosyal ağdan çıkarım uzaklaşırım demişim, o da olmamış. Well, bağımlıyım yapacak bir şey yok. Amaaaan tek derdim onlar olsun!

Bahçede iş varmış. Zeytinler sayılır mı? Sayılır bence. Baya iş gördüm üç arazide. Yazısı var aşağılarda, okumadıysanız bir inceleyin^^

Şiir okumaya başlayacakmışım. Oldu bu. Sevdim, çok sevdim.

Sonbahar listemin sonucu böyleydi. Kimi şeyler gerçekleşmiş, kimisi ohoo yalan olmuş. Önümüzdeki mevsimlere bakacağız artık.

Şuan heveslenmedim değil... Bir kış listesi yapayım bari.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder