26 Ekim 2015 Pazartesi

Öyle yakın, öyle uzak

Acayipli bir rüya gördüm. Aslında gerçek hayatta hislerimle barışık bir kişi değilimdir, sanki hissetmeyi bile hak etmiyormuşum gibi gelir. Şöyleydi, bir yere gidiyormuşum ve orada herkese biri eşlik ediyormuş görevli olarak. Güvenlik sebepleri midir nedir o görevli ile aranda belli bir santimden fazla mesafe olamıyormuş. Ben benim görevliden ilk uzaklaşıyorum, alarmlar çalıyor belimden sarılıyor bana ama daha fazla yaklaşınca ise kendinden uzaklaştırıyor sınırlar dahilinde. Öyle yakın, öyle uzak. Zaman geçtik sonra aşık olmuşuz, o beden bütünlüğü huzur veriyor. Bir yere gitmişiz ve o nedense gel, işte tam burası, uyuyalım demiş ve soğuk mermere uzanmış. Kaldırmaya çalışmışım, gitmişiz. Sonra öldürülmüş.

Evren ne yakın olmamıza, ne uzak olmamıza izin vermiş. Rüyamda kimi gördüğümü hatırlayamıyorum, sonlara doğru aslında aynı kişiyi farklı bedene koydum ama bunu uykudan uyanınca da kendim düşünmüş olabilirim.

Uyanınca hislerimle aramı düzeltmek istedim.
Yani bilmiyorum, başka insanlarla, hiç tanımadığım bilmediğim insanlarla, belki gerçeklikte belki çiçeklerin yüzdüğü bir değişik diyarda bir sürü on bir görürüm ve takip ederim. Emin de değilim.


Çok güzel rüyaydı, dönüp orada yaşamak isterdim, ama rüyamdaki sevdiceğim öldürülmeden öncesi tabi.

4 yorum:

 1. Çok tuhaf, çok derin bir rüyaymış. Ben böyle etkileyici hatta sarsıcı bir şeyler gördüğümde, tüm gün kendime gelemiyorum, tekrar tekrar izliyorum kafamda gördüklerimi. Arkadaşlarıma da uzun uzun rüya çözümlemeleri yaparım genelde, rüyalar bilincinde saklı olan, yüzleşmene ramak kalmış pek çok bilgiyi içerir. Güzel hisler çok yakınında bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rüyaları hiç yorumlayamam, genelde "aa yatmadan önce aklından şunları geçirdin, o yüzden böyle gördün" der geçerim :) Umarım güzel hisler gerçekten çok yakınımdadır.

   Sil
 2. zehram bazı rüyalar çok öyle.
  çok uyanmayı istememek, rüyada aşık olmak!

  YanıtlaSil