15 Eylül 2015 Salı

sonbahar

benim için sonbaharın başlangıcı eylülün ilk günü değil, okulların açıldığı gündür. okullar açılıncaya kadar hiçbir zaman mevsimlerden haberim olmaz. sonbahar? sonbahar. günlerin, saatlerin farkında olunduğu, ne kalın ne ince giydiğimiz, varlığımızın farkındalığını yaşadığımız efsane güzel mevsim.

gap year yapıyor olsam da, benim tatilim bugün bitti. artık sabahları kardeşimi okula göndermeye uyanıyorum, ona kahvaltısını, okulda yiyeceklerini hazırlıyorum ve güne bu şekilde başlamış oluyorum. evde anneme yardım ettiğim, bahçede babamın beni bitkileri, ağaçları sulamaya göreve diktiği bir sezon başlıyor.

kendi işlerimle de uğraşıyorum. okuldan nefret ediyorum ama nedense leicester'ın bana çok iyi geleceğine inandığımdan hevesleniyorum. bir kere jeoloji, ayrıca victoria park, ayrıca güzel okul, ayrıca güzel lokasyon. boş değilim açıkçası. üç jeoloji kitabı aldım ve kendimi geliştirip başlamış olacağım okula. zaten ingilterede jeolojiye başvuranlar jeoloji a levelını yapıp geliyorlar büyük oranda. benim neden bilgim eksik olsun?! Geological Society'den kitap sipariş ettirmeyi de düşünüyorum. adamlar müthiş işler yapıyor.

blog'u boşlamak olmaz deyip, bu sezon contentimde gelişmek hedef. her şey. sinema- müzik- televizyon. spor, kültür, haberler her şşşeyyi ele alıp kendi zevklerime göre burayı döşemeye kararlıyım. zamanında bir kişi bana gelip kendimi yazar zannettiğimi, blogun önemsiz bir yer, benim önemsiz, davranışları yapay biri olduğumu söyledi. WELL, bugün hala takipçim yok denecek kadar az, görüntüleme sayım hala minimum, yazar değilim ama bu blogun yazan kişisiyim, öyle mi? evet. önemsiz, değişken bir olay. bana göre önemli, sana göre önemsiz. yahu zaten bu blog benim zevkime göre. öyle kendim harici bir şey paylaştığım yok. uzun bir twitter hesabı gibi, tumblr hesabı gibi. buradan tanıştıklarımı da çok sevdiğimi asla göz ardı etmiyorum.

erken uyanmaktan nefret ediyorum. sanırım erken uyanmışlık hissini azaltmak için artık erken uyuma yoluna gideceğim>.<

şuraya şarkı tavsiyesi bırakıyorum, n'ooollur ciddiye alın
einstürzende neubauten- blume (spotifydan baksanız daha iyi olur.)

mutlu sabahlar!! :)

somethingsavage:

http://danielsavage.estate

2 yorum:

  1. Öncelikle, sen güzel yazıyorsun, yazmaya devam etmeli ve belirli bir aralıklarda yazdıklarını silmemelisin! Nedense hep iyi ve güzel yorumları değil de, yıkıcı ve kırıcı (genelde de bomboş) eleştirileri ciddiye alırız, kazırız aklımıza. Aslında çok basit, bir şeyi yapmak sana kendini iyi hissettiriyorsa, yapmadığında ise eksikliğini duyuyorsan, yapmaya devam et. Ben çoğu zaman unutmamak istediğim hisleri kaydediyorum, 2009'dan beri bu böyle, geriye dönüp bakınca çok saçmaladığımı düşündüğüm de oluyor, ''ya iyi ki yazmışım ve kaydetmişim bu durumu'' dediğim de. Yaptığın ve okuduğun şey de çok ilginç, artık düzenli uğrarım bir kahveni içmeye. Selam! :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çok çok teşekkür ederim :) yorum konusunda katılıyorum, sanki pozitif yorumların hiç yeri yokmuş gibi davranıyoruz hayatlarımızda, bunu değiştirdiğime, artık güzel şeyleri de önemsediğime sevinçliyim doğrusu. bende ilkokuldan beri yazıyordum farklı yerde, burası lisenin başından beri birçok duygu değişiminde bana yardımcı oldu diyebilirim. çok selamlar! :))

      Sil