17 Eylül 2015 Perşembe

Muse, Drones

Merhaba! Sabah erken uyandığımda ayakta kalmayı başarabilseydim şu yazı saat sabah on, on bir gibi gelecekti. Neyse, kısmette şu saatler varmış.


Albüm çıktığı dönem internetim yoktu evde, aldığımızda da ruhsal bir çöküntü içerisindeydim, Muse dinlemeye zerre yanaşmıyordum (en azından yeni albümünü). Uzaktaki dostlarımdan biriyle anlaştık, yeni albümü beraber dinleyelim, sonra da bloglarda yazalım dedik. Ortak bir çalışma olacaktı. Başladık bitirdik. Şunu anladık ki, yazı yazamayacağız çünkü şarkılarla ilgili tek düşüncemiz var : Hepsi şahane!

Albüm hakkında çok karışık reviewlar var. Bilmiyorum, ben uzman değilim. Tek söyleyebileceğim, şuan müzik zevkimin yine değişim gösterdiği zamanlarda bana iyi geldiği.


Albüm hakkında birkaç bilgi verip gideceğim şimdi.

Drones, Muse'un 7. stüdyo albümü. Çıkış tarihi 8 Haziran, anlayın ne kadar geç dinledim. Drones bir konsept albümü, ve Matt Bellamy albümün içeriğini "protagonist's journey from abandonment to indoctrination as a "human drone" and eventual defection" olarak tanımlıyor. Grup, bu albümle birlikte son albümlerde kullandıkları elementleri çıkartarak 'eski Muse' tarzında bir şey ortaya çıkarmayı hedeflemiş. Daha az deneysel müzik, daha çok rock.

MuseDronesCover.jpg

Kendi yorumumu katayım, Matt Bellamy'nin müziğinin ultra mega hayranıyım. Baz aldığı eserler (bkz 1984, George Orwell/ The Resistance albümü), şarkıların derin anlamları ve sesi, gitarı derken elinden çıkan her şeyi takip edebilirim. Eleştirmenlerin müziğini beğendiği, ama sözlere gerince takıldığı bu albümü ben tüm olumsuz yorumlara rağmen çok beğendim.

Favori şarkımı seçemedim, seçersem editlerim ^^

*Dinlemek isteyenler spotifya uğrasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder