1 Eylül 2015 Salı

Benim İçin İzleyin, Bir Ara Mutlaka İzleyin : The Fall

Hep bu kış sizlere ultimate izlenecek 100-200 film listesini vermeyi düşünüyorum ama ne yapsam eksik kalacak çünkü benim hafızam zayıf. Onun için aklıma geldikçe izleyin dediğim, izleyin diye bönürdüğüm filmleri tek tek yazacağım. Bu gece The Fall'u blogda misafir olarak ağırlıyoruz.

Önce izlememiş olanlar için ufak ön bilgi, birkaç oyuncu resmi filmden küçük kareler, sonra izlemiş olanlar için ağır toplar. Spoiler alert'i verdiğim an kaçıp gidiyorsunuz izlememiş olanlar, tamam? Tamam. (tfios çaktım sanki)

Filmin konusu : 1920li yıllarda bir sakatlanan bir dublör Los Angeles'te bir hastanededir. Orada bulunan başka bir hastaya epik bir hikaye anlatmaya başlar. Hikaye beş kahramandan oluşmaktadır. Sonralarda ise yaşadığı ruh hallerine göre hikayesi şekillenir.

benswhishaws:

poster remake- the fall, requested by evelienjolras & rosehathawys 

Yönetmen Tarsem Singh, film 1981 yılındaki Yo Ho Ho'dan ilham almış.

Bu filmde benim biriciğim, kaşlarına kurban olduğum, elflerin elfi, turtacıların turtacısı, uzunların develerin kralı her şeyim (çok mu uzattım) Lee Pace oynuyor! Hele ki hele gençliği, OH YARABBİ. (yazara bir şey mi oldu bir kontrol edin?????)

theladyigraine:

There’s no happy ending with me.

Gurban olduğum.

Sonracığıma Catinca Untaru adında, 21 Mart 1997 doğumlu, o zamanlar tombik tatlış mı tatlış bir çocuk aynı zamanda başrolde. İzler izlemez sempatinizi kazanacağı bir gerçek.


İnsana en güzelinden duyguları yaşatan, IMDb puanı çok esaslı (7.9), Lee Pace'in gençliğinin insanın gözlerini kör ettiği müthiş bir yapım. 

Hadi şimdi SPOILER ALERT'i veriyor, izlemeyene kış kış diyorum! Kış be! Önce izle, sonra gel oku bu kısmı. Aaa.Arkdşlr köpekler gibi ağladım. Siz ağlamadınız mı? Ağlamadıysanız çünkü sizi duygusuzlar sınıfına sokacağım. İçte kalsa da gözyaşlarını sayıyorum ama zerre duygulanmayana cevabım Çık dışarı! İlkten ne yalan söyleyeyim, çok sıkılır gibi olmuştum bir ara. Yanılmışım! Müthiş bir şey bekliyormuş beni. Filmi bu kadar geç keşfetmiş olduğuma kederlendim. Replikler de iyiydi.

  

  

  

  

Ben bunu izlerken depresyona girdim dostlar, gözyaşlarımdan bir şelale falan oluştu. Ağlattılar insafsızlar! Dur yine ağlıyorum galiba. Gözlerim doldu. Güzel eleştiri bile yapamadım kahretsin.

Düzgün bir şeylerden bahsetmek gerekirse izleyenler için, gülüyorsunuz, üzülüyorsunuz. Hele Roy hepsini öldürmeye başlayınca "ne oluyor yahu" diye düşünmeye başlıyorsunuz, rahat bıraksana şu adamları diyorsunuz. Alexandria bizi morphin3 olayıyla kahkahalar içinde bırakıyor. Ciddi söylüyorum replikleri iyi, kaliteli film. Ben bunu bir ara düzenleyeyim en iyisi. Yazı bildiğin şurada ağladım, şurada güldüm yazısı oldu...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder