28 Ağustos 2015 Cuma

Yeni Bireysel Proje : Her Güne Yeni Bir Film

Merhaba! Tatilde sıkılıyorum, zira bu sene gap year yaptığımdan olsa gerek, amaçsızlık yeni amaç. Yoruldum bu sene, sıkılmak, hiçbir şey yapmamak benim en büyük hakkım. Peki, hiç mi bir şey yok? Ohoo, yeni projemi anlatmalıyım. Kitap okuyamıyorum yaz aylarında ama ona da en kısa zamanda el atacağım. Neyse, neyse. Şu olayı anlatayım artık.

Her güne daha önce hiç izlemediğim bir film. Gidebildiği yere kadar. Mesela, bugün The Counselor (filmi ve konusunu az çok biliyorum). Projenin asıl önemli yanı, bunları izleme kısmı bittiği andan buraya gelip yazmak, her yönüyle eleştirmek! Bir en az 15 günlük ideal izlenecek, sıkılmayacağımı düşündüğüm film listesi var kafamda. Tabi yazmış olduğum izlenecekler listeme dokunmuyorum henüz. Sinemalara Loin des hommes girecek, ben izleyeceğim, o öyle start alacak.

Amaç, nereye kadar yeniliğe dayanabildiğimi görmek, yazmaya çaba gösterip isteksizliği kırmak ve eh, evet bir yerde sohbetsizliğin acısını filmlerde bulmak. Liste uzun, aklıma her saniye yeni bir şey geliyor.

Hadi hayırlısı!

Edit: o kadar yavaş yüklendi ki film, sı kıl dım. gece yarısından sonra izleyebilirsem izlerim ama üşendim bile.

Edit 2: Ya da şöyle olabilir. İzlediğim eski filmleri tekrar izleyip yorumlamak istiyorum. Güzel olur. Bu şeye de kışın başlarım. Ama The Counselor'u vallahi bitireceğim bugün yarın, çünküüü o da bir Cormac McCarthy eseri ve ben Cormac'a bayılırım. Ayrıca lütfen, Javier Bardem var. Yine Cormac, yine Bardem.

Edit 3: Bu olay şuan askıda. Şu sıralarda izlemiş olduklarımı gözden geçiriyorum, kendi listemi yeniden oluşturuyor, yazın son demlerini başka şeylerle geçiriyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder