8 Ağustos 2015 Cumartesi

Zea'nın İzlenmesi Gerekenler Listesi

1- Jauja

midmarauder:

Lisandro Alonso’s JAUJA 

Filme Viggo Mortensen ile ilgili bir şeyler izlerken youtube'da denk gelmiştim. Çok tatlı bir fragmanı var. Her karesi resim gibi adeta. Danimarkaca ve İspanyolca konuşulan bir film. Filmin açıklamasını size IMDb'den alıntı yapacak olursam : "A father and daughter journey from Denmark to an unknown desert that exists in a realm beyond the confines of civilization."

Fragmanın müziği de çok güzel ayrıca. Dinlemek isteyenler için : Buckethead - Sunrise

2- Loin des Hommes


Yine filmin açıklamasını alıntılayacak olursam "Algeria, 1954. Two very different men thrown together by a world in turmoil are forced to flee across the Atlas mountains. Daru, the reclusive teacher, has to escort Mohamed, a villager accused of murder.".

Yine bir Viggo filmi, zaten adamın hayranıyım. Ayrıca filmin müzikleri bilin bakalım kimden? Nick Cave! (ve Warren Ellis)

Edit : Başka Sinema Loin des Hommes'un ön gösterimini bu çarşamba (12 ağustos) yapıyor. İstanbul'da bulunanlar yada oraya yolculuk planı yapanların dikkatine. 

Edit 2 : Loin des Hommes bugün itibariyle (21 Ağustos) sinemalarda! Kaçırmayın.


3- The RoadÜçüncü filmim, yine Viggo'dan. Siz bile sıkıldınız. Vallahi tesadüf! Hemen açıklama gelsin "In a dangerous post-apocalyptic world, an ailing father defends his son as they slowly travel to the sea.". Bu filmi seçmemi sağlayan şey, kitabı oldu. En sevdiğim üç yazardan biri Cormac McCarthy. Yazış stilinin hastasıyım. Kitabını en son İstanbul'a gittiğimde aldım. Okuduktan sonra birde ben yorumlayacağım.

4- Jimmy P.Hemmennn açıklaması : "A troubled Native American veteran forms an extraordinary friendship with his maverick French psychoanalyst as they try to find a cure to his suffering." Gerçek hikayeymiş. Başrollerinde Benicio Del Toro ve Mathieu Amalric (<3) var.Yine bir Cormac McCarthy kitabından uyarlanmış bir film ile listemi bu seferlik sonlandırıyorum. "A dispossessed, violent man's life is a disastrous attempt to exist outside the social order. Successively deprived of parents and homes and with few other ties, Ballard descends to the level of a cave dweller as he falls deeper into crime and degradation."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder